Pamukçuk Hastalığına Karşı Bitkisel Yöntem Google

pamukcuk

Pamukçuk Rahatsızlığından Bebeğimizi Nasıl Koruruz

Genellikle yeni doğan çocuklarda ağız içi ve dilde sıklıkla görülen beyaz iltihaplı bir hastalıktır. Normal doğumla meydana gelen bir bebekte annenin vajinasından bu mantar türü ürediği için anneden çocuğa geçer solum yolunu ve sindirim sistemini etkiler en erken 4 gün veya 1 hafta içinde meydana gelir buda aileleri bir hayli endişelendirir.

Temiz olmayan biberon ve emzikte pamukçuk oluşturur bebek sağlığın da bu konulara dikkat etmeliyiz.

Prematüre yani erken doğum sonrasında da bu hastalıkla karşılaşılabilir. Beyaz bir tabaka halinde bilinir pamukçuk üstünü temizlemeye kalkarsanız çocuk için bu ağrılı ve kanamalı olabilir.

Pamukçuk Bebeği Rahatsız Eder mi?

Pamukçuk rahatsızlığı ilerlemiş bir çocukta emme isteksizliği güçlükle yutma ateş ve huzursuzluk durumları ile karşılaşılabilir. Pamukçuk rahatsızlığı çocukta pişikte yapabilir. Çocuktan anneye de geçebilir bu hastalık o yüzden anne meme bakımına dikkat etmelidir.

Pamukçuk Hastalığına Karşı Bitkisel Yöntem

Pamukçuk sorunlarınız varsa anne ve bebek bu bitkisel yöntemle korunabilir bir su dolusu su bardağına bir çay kaşığı karbonat atıp karıştırdıktan sonra anne kendi göğsünü temizleyip daha sonra da bebeğin ağzını bir pamuk yardımıyla temizleyebilir.

Eğer bu bitkisel yöntemle pamukçuk rahatsızlığı geçmiyorsa hemen bir doktora başvurun çünkü geçmeyen pamukçuk ağır akciğer enfeksiyonlarına yol açar bu yüzden dikkat etmelisiniz ve iyi gözlemlemelisiniz.

Anne emzirirken anneye de bu hastalık geçtiyse bebeğe verilen ilaçtan annede kullanabilir ve her ikisi de aynı anda tedavi edilmeli anne emzirmeyi de bırakmamalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: