Papatya Çayının Faydaları Google

papatya

Papatya Çayı

Papatya çayının faydaları nelerdir, Papatya çayı hangi hastalıklara iyi gelir, Nasıl kullanılmalı gibi soruların cevaplarını merak ediyorsanız papatya çayının faydaları yazımızın devamını okuyun. Sakinleştirici etkisi nedeniyle asırlardır kullanılan bu şifalı bitkinin daha pek çok yararı bulunmaktadır. Papatya çayı suyunun saç rengini açmadaki etkisi, papatya çayının sinirsel rahatsızlıkları tedavi etmesi gibi etkileri ve daha fazlası aşağıdadır. Papatya çayı hazırlamak için kurutulmuş papatya yaprakları ve bir miktar kaynamış suya ihtiyaç vardır.

Papatya çayı ile sağlık, güzellik ve şifa elde etmek isteyenler papatya çayı nasıl hazırlanır yazımızı dikkatle okumaları ve burada belirtilen tavsiyelere uymaları iyi olacaktır. En iyi ve en güzel papatya çayı hazırlama şekilleri sitemizde anlatılmaktadır.

Papatya Çayının Faydaları Nelerdir?

• Uyku bozukluğu sorununu giderir
• Romatizma ağrılarını azaltmak
• Deri döküntüsünü durdurmak
• Sindirime yardımcı olmak
• Gastrit gibi mide hastalıklarını tedavi etmek
• Alerji belirtilerini azaltmak
• Sinirsel hastalıkları yatıştırmak
• Bağırsak problemlerini gidermek
• Kas gevşetmek
• Diş eti sorunlarını çözmek
• Adet sancılarını hafifletmek
• Sırt ve bel ağrılarını gidermek

Boğaz ağrısını tedavi etmek gibi faydalar vardır. Hemen herkesin başına gelebilecek bu tür sorunları ortadan kaldırmak için papatya çayı içmek çok fayda etmektedir. Doğru hazırlanan papatya çayı doğru tüketildiğinde faydalarından azami şekilde yararlanılmaktadır. Bu nedenle papatya çayını hazırlarken ve tüketirken önerilere riayet etmeniz önemlidir. Papatya çayı nasıl hazırlanır yazımızı okuyarak doğru şekilde papatya çayı hazırlama şeklini öğrenebilirsiniz. Papatya çayı öğün aralarında yani ne tok, ne de aç karnına olacak şekilde tüketilmelidir. Bir gün içerisinde en fazla 3 bardak olacak şekilde tüketmeniz gerekmektedir. Papatya çayının faydaları bu kurallara riayet edilerek hazırlandığı takdirde ortaya çıkmaktadır.

Papatya Çayı Nasıl Hazırlanır?

Papatya çayını hazırlamadaki püf nokta demlenme süresidir. Papatya çayı hazırladıktan sonra faydalarını bilerek tüketmeli ve rahatsızlığın ne kadar sürede iyileştiği gözlenirse iyi olacaktır. Papatya çayı hazırlamanın en önemli noktası ise çayı demledikten sonra içindeki posalardan arındırmaktır.

Papatya çayı için öncelikle beyaz renkli olan kurutulmuş papatya çiçekleri bulunmalıdır. Kaynamış bir bardak suyun içine 2 yemek kaşığı papatya çiçeği konulur ve 3 ile 5 dakika arasında demlemeye bırakılır. Süre sonunda papatyalı su süzülerek elde edilen papatya çayı tercihe göre limon ve bal ile tatlandırılarak tüketilir. Papatya çayının tadı biraz acı olacağı için ve aroma olarak da limon kullanılırsa hem acılık gider hem de çok hoş bir aroma elde edilmiş olur.

Papatya çayını hazırladıktan sonra ılımasını bekleyip veya sıcak olarak tüketebilirsiniz. Papatya çayı nasıl yapılır merak ediyorsanız umarım bu yazımız sizlere faydalı olmuştur. Papatya çayının faydaları ndan en iyi şekilde yararlanabilmek için yukarıda anlattığımız şekilde papatya çayını hazırlamalısınız. Tarifini verdiğimiz şekliyle papatya çayı hazırlarsanız sağlığınıza sağlık, güzelliğinize güzellik ve hastalıklarınıza derman bulursunuz.

One Comment

  1. Meltem diyor ki:

    Papatya çayı ayrica iyi bir antidepresandir. Sac Küründe de kullanılır, saçların rengini acar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: