Passiflora Meyvesinin Faydaları Google

passiflora

Passiflora Meyvesinin Özellikleri;

Brezilya ve Arjantin kökenli olarak gösterilmekte olan ve yaklaşık olarak 400 çeşit türü bulunan passiflora meyvesi, çarkıfelek meyvesi ya da tutku meyvesi olarak ta literatürde yerini almaktadır. C ve B vitamin grubu yönünden haylı zengin içeriğe sahip olan passiflora meyvesi ve pasiflora meyvesinin faydaları çok çeşitli olarak anlatılmaktadır.

Kalsiyum, fosfor ve protein açısından da yüksek oranlarda faydalar sağlamakta olan bu bitki ile stres ve özellikle uyku problemleri tedavi edilmekte ve faydalar sağlamaktadır.

Passiflora Meyvesinin Faydaları;

Passiflora meyvesinin faydaları günümüzde, ülkemiz genelinde de bilinmekte ve özellikle şurubu dolayısı ile stres ve psikolojik sorunların tedavisinde kullanıldığına dikkat çekilmektedir. Meyve satışı ile yiyerek bu yararların alınabileceği konusunda hem fikir olan uzmanlar, passifloranın yararlarına dikkat çekerek kullanımı desteklemektedir.

Kabuğu yenilmemek sureti ile kesilerek içinin yenmesi gerektiğine değinen uzmanlar, günde 2 adetten fazla yenmemesinde hem fikir olmaktadır. Vücuda yararları olan ve sakinleştirici etki sağlayan bu meyve, git gide popüler olmakta ve şurubundan gelen eski bilgiler ile tercih edilme olasılığını arttırmaktadır. Stresin, günümüzdeki büyük problemlerinden biri olduğu göz önüne alınınca da, bu meyvenin alıcı bulması o kadar da zor gözükmemektedir.

Passiflora Meyvesi Nerede ve Nasıl Kullanılır?

Halkın hala, passiflora meyvesinin faydaları konusunda yeterli bilgiye sahip olamadığı konusunda değinen uzmanlar, halkı bilinçlendirmek ve meyveyi tüketmeye yöneltmek adına bilgiler vermekte ve kişileri bu bağlamda yönlendirmektedir.

Özellikle uyku problemi ya da stres ile başa çıkmaya çalışan bireylerin tercih etmesi gereken bir besin alternatifi olduğuna dikkat çeken uzmanlar ve doktorlar, bu meyvenin tüketimi ile zararsız ve en önemlisi doğal bir şekilde rahatlama sağlanacağını bildirmektedir.

Passiflora Meyvesinin Zararları

Günde 2 taneden fazlasının zararlı olabileceğine değinen uzmanlar, çekirdeklerinin mümkün olduğunca tüketilmemesi, eğer tüketilecekse de fazla çiğnenmemesi yönünde hem fikir olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: