Rahim Egzaması Nedir? Google

rahim egzaması

Rahim Egzaması Nedir? Belirtileri Nelerdir?

Kronik bir hastalık olan rahim egzaması kadınların başlıca sorunları arasında gelmektedir. Kadınlar bu hastalıktan oldukça şikâyetçidir ve bu hastalığa yakalanan kadın sayısı da günümüzde oldukça fazladır.

Peki, nedir bu hastalığın nedenleri ve nasıl tedavi edilmektedir. Bitkisel yönden tedaviye destek olarak neler kullanılabilir? Gelin hep birlikte bunları inceleyelim.

Rahim egzaması teorik olarak;

Rahimden gelen cerahatli akıntının neden olduğu bir çeşit egzamadır. Buna bağlı olarak rahmin içinde veya vajinanın çevresinde kızarıklıklar ve şişlikler görülebilir. Yine bunlara bağlı olarak da lezyon bölgesinde kaşıntı, zonklama ve yanma hissedilir.

Rahim Egzamasın da mutlaka doktora gidilmeli ve doktor gözetiminde tedaviye başlanmalıdır. Bunun yanı sıra bitkisel olarak tedaviye destek olabileceğiniz yöntemler de bulunmaktadır. Su ile bal karışımı Rahim Egzamasına oldukça iyi gelmektedir.

Rahim egzaması kronik bir rahatsızlık olduğu için sinir ve stresten mutlaka uzak durulmalıdır. Ayrıca su ve sabundan oldukça uzak kalınmalıdır. Bu çerçevede diyet yapılır, acılı, baharatlı ve yağlı besinler tüketilmez.

Bir çeşit fasulye olan karnıka da rahim egzamasının belirtisi olan kaşıntı olayında oldukça etkilidir. Her hastalıkta olduğu gibi Rahim Egzamasında da sinir ve stresten uzak durulmalıdır. Beslenme alışkanlıklarına dikkat edilmedi. Vajina temizliğine önem verilmelidir.

Ancak su ve sabun kullanılmamalıdır. Ne olursa olsun sağlığımız çok önemlidir. Sağlığımızın kıymetini mutlaka bilmeliyiz. Unutmayın ki sağlık olmayınca hiçbir şey olmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: