reflü ve mide yanması için süt kürü Google

reflu-sut

reflüye süt iyi gelirmi ?

İbrahim Saraçoğlu reflü hastaları için süt uygulaması çok kolay doğal bir formül açıklıyor. Reflü hastalığı özellikle mide yanması şikayeti ile başlar. Reflü hastaları yediklerinin mideden geri geliyor hissi yaşadıklarını söylerler.

Mideden ağıza kadar tüm yemek borusunda şiddetli bir yanma ve ağrı oluşur. İyileşmesi zor bir mide hastalığı olan reflü için süt öneriyor. Peki reflü için süt nasıl kullanılır açıklayalım.

Reflü hastaları mide yanma şikayetleri başladığı anda 2 yudum süt içerlerse mide yanması geçer. Yalnız sütü fazla içmemeniz gerekiyor, yalnızca 2-3 yudum içmelisiniz. Reflü hastaları her mide yanması hissettiklerinde bu işlemi tekrar ederlerse 10-15 gün içinde bu şikayetlerinin geçtiğini ve reflünün ortadan kalktığını göreceklerdir.

Reflü için uygulayacakları bu doğal reçetede dikkat edilecek tek husus şudur, sütü ısıtarak içmeyiniz. İçeceğiniz süt oda sıcaklığında yada soğuk olmalıdır. Bazı insanların süte karşı alerjisi olabilir.

Süte karşı alerjisi olan reflü hastaları için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu havuç suyu öneriyor. 1 bardak taze sıkılmış havuç suyu da reflü ye karşı mükemmel bir koruyucudur. Süt içemiyorsanız havuç suyu içebilirsiniz.

Reflü hastaları için her iki formülde uygulanması oldukça kolay ve sağlıklıdır. İlaç içmeden ve içtiğiniz ilaçların yan etkileri ile uğraşmadan oldukça sağlıklı ve doğal yöntemler olan süt yada havuç suyunu içebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: