Saç Dökülmesini Önleyen Bitki Aloe Vera Google

aloe-vera

Saç Dökülmesini Önleyen Bitki Aloe Vera

saç dökülmesini önlemek için bitki aloe vera sarısabır sirke karışım kürü. Kaktüse benzeyen zambakgiller familyasındandır. Tropik iklimlerde yetişen bu bitkinin anavatanı Afrika ve Yemen’dir. Kloapatranın güzellik iksiri İsrailoğullarının mucize bitki olarak adlandırdığı saç dökülmesine bitki sarısabır özellikle cilt bakımında kullanılır.

Saçlarınızın dökülmesini engelleyen bitkiler arasına giren aloe vera diger adıyla sarısabır bitkisi saçların dökülmesini engelleyici özelliğe sahiptir.

Saç Dökülmesini Önlemek için Bitkisel Çözüm

Saç dökülmesine karşı Sarısabır toz haline getirilir, sirke ile beraber kaynatılıp saç diplerine masaj yapılır. Saçların uzamasına ve sağlıklı bir görünüm almasına yardımcı olur. çiğnendiğinde Ağız kuruluğunu giderir.

Bitkinin şeffaf yapraklarında çok sayıda Vitaminler, mi­neraller, enzimler, amino asitleri ve esansiyel yağ asitleri gibi etkili maddeler vardır. Jelimsi sıvısı Vücuda sürüldüğünde Selülitleri yok eder.

Aloe vera bitkisinin birden çok faydalarını öğrenmek ve bu bitkinin nasıl kullanıldığı hakkında bilgiler almanızı sağlayacak Aleo Veranın Faydaları sayfasını ziyaret edip konuyla alakalı bilgi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: