Saç Kaşıntısına Bitkisel Çözüm Google

sac-kasintisi

Saç Kaşıntısına Bitkisel Çözüm

Saç kaşıntısına kür ile kurtulmak mümkün verilen malzemeleri hazırlayıp masaj yoluyla kaşıntı geçer peki nasıl kaşıntı durur? Kafa kaşıntısına ne iyi gelir? Bazen aşırı derecede saç derimiz kaşınır. Nedeni bilinemeyen bu kaşıntı sorunundan kurtulmak için şifalı bitkiler ile hazırlanan bitkisel kür ile giderilir. Saç derisi kaşıntısı problemi yaşayanlar aşağıda formülü verilmiş sıvıyı kullanarak bu problemlerinden kolayca önlenir.

Saç derisi kaşıntısı için elma sirkesi kullanarak kafa kaşıntılarını yok etmek mümkündür.

Saç Derisi Kaşıntısını Gideren Kür

Elma sirkesinin kepeklenme, deri döküntüsü, kaşıntı, ateş düşürücü etkisi olduğu bilinmektedir. Kafaya sürülerek kullanılan elma sirkesi saç derisi kaşıntısı için çare olmaktadır. Kepeklenmeden kaynaklanan saç derisi kaşıntılarında da oldukça etkilidir. Saç derisi kaşıntısı için elma sirkesi kullanıldığında saçlardaki kepeklenme de giderilmektedir.

Elma sirkesi saçlara canlılık vererek saç derisindeki döküntü ve kaşıntıları yok etmektedir. Kafa derisindeki kaşıntılar bazen çekilmez hale gelebilmektedir. Bu tür durumlar için en etkili ve en doğal çözüm elma sirkesidir.

Elma sirkesinin deri ve cilt üzerindeki etkilerinden biri de deri lezyonları üzerindeki olumlu ve tedavi edici etkisidir. Tamamen bitkisel olan elma sirkeli tarif sayesinde saç derisi kaşıntılarını yok etmek mümkündür.

Saç Derisi Kaşıntısı için Elma Sirkesi Kullanım Tarifi

Saç kaşınması için kür hazırlamak; 1 bardak elma sirkesi ısıtılarak kaynamadan ocaktan alınır. Elma sirkesinin içine ince kıyılmış bir avuç ısırgan otu yaprağı konulur. Soğuduğunda süzülerek suyu ile saç derisine masaj yapılır. Bu suyu saçlarınızı yıkadıktan sonra durulama suyu olarak da kullanabilirsiniz. Tek başına elma sirkesini kullanmak için de saçlarınız durulayacağınız suyun içine 1 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyerek karıştırın ve bu su ile saçlarınızı durulayın.

Cilt için çok faydalı olan elma sirkesini banyo suyuna da katabilirsiniz. Elma sirkesinin cilt üzerindeki en önemli etkisi cildi parlatıp ışıl ışıl yapmasıdır. Cilt üzerindeki kaşıntı ve lezyonları onaran elma sirkesini kullanmaktan çekinmeyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: