Sandal Ağacı Yağı Faydaları Google

sandal-agaci

Sandal Ağacı Yağı Özellikleri;

Ülkemizde, Akdeniz, Ege ve Güney Anadolu bölgelerimizde görülen, boyu yaklaşık 5 ile 10 metre arasında olan bir ağaç türüdür. Kışın yaprak dökmeyen sandal ağacının gövdesi kırmızı renktedir. Üst kısımları koyu yeşil olmakla beraber alt kesimleri daha mat bir yeşil tonuna sahiptir.

Bahar aylarında üzüm salkımı gibi beyaz renkte çiçekleri olan bu ağacın meyveleri gri renktedir. Sonbahara doğru olgunlaştıkça turuncu renge dönüşür. Sandal ağacı yağının faydaları özellikle cildedir. Cilt ile ilgili birçok soruna yardımcı olmak için yararlanabileceğiniz sandal ağacı cildiniz için elinizi gerçekten kuvvetlendirmektedir.

Türkiye’de çok yaygın kullanılmasa da özellikle Hindistan’da fazlasıyla yaygın olarak cilt rahatsızlıklarını tedavi edici özelliği kullanılmaktadır.

Sandal Ağacı Yağı Faydaları

Sandal ağacı yağının faydalarını saymak gerekirse egzamaya, sedefe, damar sertliğine, böbrek kumuna, idrar yolları iltihabına iyi gelmektedir. Ayrıca baş ağrısı, ishal ve karaciğer hastalıklarına da iyi geldiği bilinmektedir. Seyreltilmiş dozlarda içildiğinde reflüyü azaltıcı ve ishali kesici etkileri de bulunmaktadır.

Sandal ağacı yağının özellikle cilde büyük faydalarının olduğu bilinmektedir. Çatlamış ve kuru ciltlerde kullanılan sandal ağacı yağı ayrıca alerjik ciltlerde antiseptik görevi görür ve cildin temizlenmesine yardımcı olur. Cilde olan yararlarına sivilcelerden kurtulmak için de gerçekten iyi bir yardımcıdır sandal ağacı.

Ayrıca uykusuzluk, gerginlik gibi sorunlara iyi gelmekte olan sandal ağacı yağı aynı zamanda afrodizyak etkilidir. Sandal ağacının hoş kokusu sayesinde tütsü olarak da kullanabileceğiniz sarı renkli bir tahtası vardır sandal ağacının. Bu tütsü hem hoş kokuya sahiptir hem de rahatlatıcı ve sakinleştirici özelliğe sahiptir.

Sandal Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

Sandal ağacı yağının faydalarından yararlanabilmek için friksiyon yoluyla y ada cilde masaj şeklinde kullanabilirsiniz. Ancak solunum yetmezliği, astım ve karaciğer rahatsızlığı olan kişilerin kullanması tavsiye edilmez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: