Sara Hastalığı Nedir? Epilepsi bitkisel Ne iyi Gelir Google

sara

Sara Hastalığı Nedir? Bitkisel Nasıl Tedavi Edilir?

Sara diğer adıyla epilepsi hastalığı… Oldukça zor, tehlikeli ve hem sosyal hayatı hem de psikolojiyi yıpratan bir hastalıktır. Nedenleri hala araştırılmakla beraber neyin neden olduğu hala belirlenmiş durumda değildir. Doğuştan gelen faktörler bu hastalığın oluşmasını tetiklerken, beyinde iltihap oluşması da bu hastalığa neden olabilmektedir. Sara kendini ataklarla gösterir. Bu ataklar tehlikelidir, çünkü nerede ne zaman atak geleceği belli olmaz.

Ayrıca bu ataklarında birçok çeşidi vardır. Kısacası sara hastalığıyla yaşamak zordur fakat kontrol altına alınabilir. Bu hastalıkla yaşamayı öğrenmek gerekmektedir. Peki, bitkisel yollarla tedaviye destek olmak mümkün müdür?

Sara hastalığında öncelikle doktor kontrolünde olmak çok ama çok önemlidir. Aynı önem, doktorun verdiği tedavi yöntemlerini uygulamak içinde geçerlidir.

Sara Epilepsi Hastalığına bitkisel Ne iyi Gelir?

Bitkisel yöntemler de mevcuttur tabii ki… Kantaron çiçeği ve çınar kabuğu sara hastalığının tedavisine destek olarak kullanılabilir. Mavi çarkıfelek otu ve nergis çiçeği de bu hastalıkta doktorun verdiği tedavi dışında yani tedaviye destek olarak kullanılabilir.

Yulaf ve şakayık kökü otu da sara nöbetlerine ve rahatsızlıklarına iyi gelmektedir.

Kedi otu, Melisa ve Kekik karışımı sara hastalığına iyi gelmektedir. Melisa ya da diğer adıyla oğul otu da Sara hastalığının tedavisine destek olarak kullanılabilen bitki çeşitlerindendir.

Kekik de sara hastalığında mutlaka önerilmektedir.Ne olursa olsun sağlığımız çok önemlidir. Sağlığımızın kıymetini mutlaka bilmeliyiz. Unutmayın ki sağlık olmayınca hiçbir şey olmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: