Sarılık Hastalığı Nedir? Belirtileri ve Bitkisel Tedavisi Google

sarilik

Sarılık Hastalığı Nedir? Belirtileri ve Bitkisel Tedavisi

Sarılık… Sarılık cildin, iç organlarımızın içini örten zar veya gözlerin sarı renk almasıdır. Sarılık bir hastalık değildir aslında. Sarılık bir belirtidir. Birçok hastalık, sarılık belirtilerine neden olabilir anlayacağınız…

Sarılığın çeşitleri vardır. Ancak çok zor bir hastalıktır sarılık… Tedavisi mutlaka doktor tarafından yapılmalıdır.

Sarılık Hastalığı Belirtileri

Sarılık hastalığının belirtilerine gelince; sarı renk, öncelikle hastanın göz aklarında görülür. Daha sonra yüz, boyun, gövde, kol ve bacaklara kadar yayılır. Bunun yanı sıra hastanın İdrarın rengi sarı ile koyu kahverengi arasında değişim göstermeye başlar. Bu durum zaten hastanın psikolojisini mahveder. Tüm bunların yanı sıra hastanın cildinde kaşıntılarda meydana gelir.

Öncelikle mutlaka doktora gidilmeli tedavi olunmalı ve doktorun verdiği tedavi şekline kesinlikle ayak uydurulmalıdır.

Sarılık Hastalığı Bitkisel Tedavisi

Sarılık tedavisinde; Enginar, Kırlangıç otu, Hindiba yaprağı, Ayrık otu, Kekik, Biberiye ve Ihlamur çiçeği tedaviye destek olarak mutlaka kullanılmalıdır. Kekik, nane, biberiye ve lavanta da sarılık tedavisinde destek olarak önerilen ve kullanılan bitkiler arasında yer almaktadır.

Ayrıca kurt pençesi, mayasıl otu, pelin tozu da sarılık hastalığında destek olarak kullanılmaktadır. Son olarak da kereviz, kırmızı pancar, lahana, soğan, sarımsak, elma, kayısı, üzüm, havuç, armut gibi sebzeleri de mutlaka tüketin.

Hangi hastalık olursa olsun hiç fark etmeden; sağlıklı beslenmek, spor yapmak rutin işlerimiz arasında olmalıdır. Unutmayın ki sağlığımız her şeyden ve herkesten önemlidir. Sağlık olmazsa, hiç ama hiçbir şeyimiz de olmaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: