Sarımsak Kokusu Nasıl Giderilir Google

sarımsak

Sarımsak Kokusu Nasıl Giderilir?

Sarımsak, antibiyotik kadar etkili olan ve yan etkisi bulunmayan şifalı bir bitkidir. Sarımsağın tek kötü tarafı ise insanı rahatsız eden kokusudur. Sarımsak kokusu nasıl gider ve sarımsağın kokmaması için yapılacak işleri açıklayalım. Sarımsak yediğinizde ağzınızdan nefes yoluyla ortaya çıkan koku veya sarımsağı ellediğinizde elinize bulaşan kokuyu aşağıdaki yöntemleri kullanarak ortadan kaldırabilirsiniz.

Sarımsak yiyerek sağlığınıza sağlık katarken oluşabilecek hastalıkların da önüne geçebilirsiniz.

Sarımsak Kokusunu Önlemek için?

Sarımsağın kokmasına neden olan içinde bulunan yeşil renkli bölümdür. Bu bölüm her diş sarımsağın içinde bulunmaktadır. Sarımsağı dişler haline getirdikten sonra ortadaki yeşil bölümü açığa çıkarmak için tam ortasından diklemesine ikiye bölün.

Yeşil bölümü içinden alarak kullandığınızda sarımsağın kokmadığını fark edeceksiniz. Sarımsağın bazı çeşitlerinde bu yeşil bölüm yok ise ne yapacağız? Sarımsak kokusunu nasıl gidereceğiz? Sarımsak yedikten sonra birkaç dal maydanoz yemek sarımsak kokusunun ağızdan yok olmasını sağlamaktadır. Ağızda çiğnenecek karanfil de ağızdaki sarımsak kokusunu gidermek için çok etkilidir.

Ellere bulaşan sarımsak kokusunu gidermek için de limondan faydalanmak gerekiyor. Ellerdeki sarımsak kokusunu gidermek amacıyla daha önce kullanılmış veya yeni kestiğiniz bir limonun iç kısımlarını kullanabilirsiniz. Sarımsak kokusunu tamamen gidermek için elleri limon ile ovalamak ve ardından yıkamak kokuyu ellerden alıp götürecektir.

Eldeki sarımsak kokusu için bir diğer yöntem ise metal bir kaşık yıkamaktır. Suyun altında metal bir nesne yıkarsınız ellerdeki sarımsak kokusu tamamen gidecektir.

Sarımsak kokusunu gidermek için yapılabilecek bir diğer yöntem ise sarımsağı bütün olarak yutmaktan geçmektedir. Sarımsak bu şekilde kullanıldığında bağırsaklarda çözüneceğinden ağız kokusu yapmayacaktır. Sarımsak turşusu tüketmek de sarımsağın neden olduğu kötü ağız kokusunun oluşmasını engelleyecek bir yöntemdir.

Şifalı bitkiler içinde etkileri bilimsel olarak kanıtlanmış olan ve insan sağlığına birçok katkısı bulunan sarımsağı tüketmek gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: