Sedir Ağacı Yağının Faydaları Google

sedir-agaci

Sedir Ağacı Yağının Faydaları

Saçlarınızın gürleşmemesinden ve devamlı kepeklenmesinden bıktınız mı? İşte size alternatif tıbbın güzel bir mucizesi ile çözüm buluyoruz. Sedir ağacı yağı faydaları nedir duydunuz mu? Öncelikle sedir ağacı Çamgiller familyasının Cedrus cinsinde yer alan sedirler yaprak dökmeyen, hoş kokulu ağaçlardır.

Yatay ve yay¬van konumlu dallarıyla görkemli bir görünüm sergileyen bu ağaçların dört türü vardır. Üçü Akdeniz Bölgesi’ne, biri Himalaya Dağları’na özgü olan bu türler dünyanın pek çok yerinde süs ağacı olarak yetiştirilir.

Dallara sık demetler halinde dizilen iğne biçimli yaprakları sert ve üç köşelidir. Tümüyle olgunlaştığında fıçı biçimli, yeşil ya da morumsu kahverengi iri kozalakları en ayırt edici özelliklerinden biridir. Eğer bu hoş görünümlü güzel kokulu ağaçtan elde edilen yağın ne işe yaradığını merak ediyorsanız okumaya devam ediniz.

Sedir Ağacı Yağı Nasıl Kullanılır?

Öncelikle bu Sedir ağacının yağı dışında hiçbir şekilde işlenmiş kullanılma biçimi yoktur. Aktarlardan rahatlıkla alabileceğiniz Sedir ağacı yağı soğuk damıtma yöntemiyle elde edilip ve küçük mililitrelik şişelerde depolanarak satışa sunulmuştur. Cildinize uyguladığınızda cildi uyandırıcı bir tonik görevi görür.

Aromaterapi olarak kullandığınızda veya hava temizleyici aletinizin içine birkaç damla damlattığınız takdirde içinde var olan odunsu kokusu odadaki diğer kokuları absorbe edecek ve size o nefis koku ile ciğerlerinizi açmak kalacaktır. O sağladığı odunsu koku ile kendinizi Kaz Dağları ormanlarında hissedeceksiniz. Kepek, ince saçlar, yağlı ve akneli cilt tedavisinde aktif olarak tavsiye edilir.

Ayrıca az önce bahsettiğimiz kokusu sayesinde mükemmel sinir yatıştırıcı etkisi görür. Sedir ağacı yağı faydaları insanların epey ilgisini çekecek düzeydedir. Sizin de saçınızda kepek probleminiz varsa, yüzünüz çabucak yağlanıyorsa, çıkan aknelerden sıkıldıysanız Sedir ağacı yağı faydaları mutlaka başvurmanız gereken bir yol olmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: