Şerbetçi Otunun Faydaları Google

serbetciotu

Şerbetçi Otunun Özellikleri;

Kendirgiller familyasından olan şerbetçi otu Temmuz – Eylül ayları arasında çiçek açar. Çiçekler yeşilimsi beyaz renklidir. 2-2,5 metre yüksekliğinde asma tipi sarılgan bir gövdesi vardır. Şerbetçi bitkisinin üzeri sert tüyler ile kaplıdır. Yapraklar ana sapın üzerinde karşılıklı ve kalp şeklindedir. Yapraklarında üst yüzeyleri tüy ile kaplıdır.

Erkek taç yapraklar yeşilimsi sarı, dişi kısımlar yuvarlak ve kozalak şeklindedir. Dişi bölümün etrafını saran brahte vebrahtecik adı verilen çok geniş oval taşıyıcı yapraklar vardır. Bu kısmın üstünde sıvı salgılayan salgı tüyleri vardır. Ülkemizde Bilecik ve civarında yetişmektedir.

Şerbetçi otu bitkisinin dişi kozalak kısmı kullanılır. Ağustos ayında toplana dişi kısım gölgede kurutulur. İçeriği uçucu yağlar, acı maddeler, reçineler, mum, tanen ihtiva eder. Çok düşük dozda alındığında iştahı açar, idrar yolarını çalıştırır ve yatıştırıcı olarak kullanılır.

Şerbetçi Otunun Faydaları

Şerbetçi otunun faydaları arasında en yeni keşif göğüs büyütmesidir. İştah açıcı özelliği ile kilo alma problemi yaşayanların kullandığı bir ottur. Şerbetçi otu çayının her akşam düzenli içildiğinde uykusuzluk problemini giderir. Vücut direncini arttırarak hastalığa karşı korur. İdrar yollarını çalıştırarak toksit atımına yardımcı olur. Sürekli mide ağrısı çekenler için çayı çok etkilidir. Kadınların adet düzenine olumlu etkisi vardır. Romatizmal ağrıları ve iltihaplı ağrıları giderir. İdrar yolları tıkanıklığı nedeni ile oluşan böbrek ağrılarını giderir.

Şerbetçi Otu Çayı;

Bu otun yani şerbetçi otu çayı şöyle yapılır. Bir bardak kaynar suya bir çorba kaşığı şerbetçi otu konur. 10-15 dakika kadar demlenmeye bırakılır. Günlük bir bardak olarak tüketilir. Göğüs büyütmek isteyen hanımlar otu şöyle kullanmalıdırlar. Şerbetçi otu güzelce temizlenip ölünceye kadar suda kaynatılır. Daha sonra bu karışım robota konarak iyice ezilir.

Yağsız vücut kremi ile bu karışım karıştırılarak bir iki gün bekletilir. Yeni hazırlana kremin daha etkin hale gelmesi için kullanımdan önce göğüsler ıhlamur ile ovalanır ise çok iyi olur. Bu krem göğüslere sürüldükten sonra streç ile sarılır. Göğüs büyütme sürecinde çayı demlenerek her gün bir bardak içilir. Bu uygulama gece yatmadan yapılır ve ertesi gün sabah temizlenir. Metabolik yapınıza göre ilk bir ay içinde yavaş yavaş büyüme fark edilecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: