Sinameki Otunun Faydaları Google

sinameki

Sinameki Otu Özellikleri;

Genel olarak tropikal bölgelere özgü olarak yetişmekte olduğu görülen sinameki otu, sinameki otunun faydaları olarak bakıldığında, gerek ticari ilaçların içeriğine katılması, gerekse aktarlardan temin edilerek müshil etkisi yaratması gerekçesiyle, tüketilmekte ve tercih edilmektedir. Sinameki bitkisi ticari kimliğini yükleyen bu özellik, yani müshil etkisi sayesinde; toz olarak, tablet olarak ve sıvı olarak bulmak mümkün hale gelmektedir. Ticari haliyle satın almak istemeyen kişiler ise, aktara giderek sinameki otunun kendisini alıp çeşitli şekillerde kullanmakta ve rahatsızlıklarına tedavi aramaktadır.

Sinameki Otu Faydaları

Sinameki otunun faydaları gereği kullanımı git gide artmakta olan bitki ile müshil etkisinin yanı sıra, bağırsakları temizlemede de büyük ve önemli bir rol oynamaktadır. Özellikle diyet yapanların tercih ettiği ot sayesinde, zayıflama etkisi arttırılmakta ve vücut şişlikleri azaltılmaktadır.

Sinameki Otu Çayı;

Sinameki Otu Çayının en çok tüketildiği görülen sinameki otu, bir bardak kaynamış suya yarım çay kaşığı ottan koymak sureti ile 10 dakika demlenerek içilmek üzere yapılır. Neye iyi gelir güçlü bir etkisi olduğu ve bağırsakları çalıştıracağı için, kişinin bunları bilerek tüketmesi elbette yararına olmaktadır.

Sadece içmek olarak değil harici biçimde sürülerek kullanımı da oldukça artmaktadır. Özellikle sinameki bitkisi içerikli kremler, egzama ve basur sorunları olan bireylerin tedavilerine yardımcı olarak reçete edilmekte ve tedaviye ek destek sağlanmaktadır.

Sinameki Otu Zararları

Sinameki otunun yan etkileri bu denli artan kullanımı beraberinde bazı sorunları da getirmektedir. Diyetisyenler ve uzmanların, sinameki kullanımına dair dikkat çekmeleri ile sinameki otu faydaları olduğu gibi zararları da olabileceği gerçeği öne sürülmektedir.

Aşırı tüketimi ve çayının aşırı içilmesi ile mide ağrıları, sancıları, bulantı ve uzun süreli ishale neden olmaktadır. Ayrıca fazla tüketimi bağırsak tembelliği yaparak, çayı içilmediği vakit bağımlılık nedeni ile bağırsakların düzenli çalışmamasına sebep olmaktadır. Dikkatli ve bilinçli tüketimi desteklenmekte ve bu konuda uyarılarda bulunulmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: