Sinirli Otun Faydaları Google

sinirli-ot

Sinir Otunun Özellikleri;

Kızgın bitkisi diye başlık attığıma bakmayın, size sinirli otun aslında sinirli olmadığını anlatmak istiyorum. Acı bir maddeden oluştuğu için adı bu. Tam aksine uysaldır her yerde yetişebilen bir bitkidir. Sinir otu yer seçmez. Siz sinirlendiniz elinize bir yere vurdunuz ve yara açıldı, o sizi iyileştirir. Öyle bulunmaz bir şey de değil. Bahçeniz varsa ekin bir kenara hemen çoğalır. Özel bir ilgi beklemez. Kendi kendine büyür ve iş sizin onun yapraklarını toplamaya kalır. Kurutun ama kurudu diye hemen poşete doldurmayın. Bekleyin 10 gün kadar sonra bozulmaz zaten.

Sinirli Otun Faydaları

İnatçı nasırlar vardır, bilir misiniz? Sinirli ot ondan da inatçı desem doğrudur… O nasırı bulunduğu yerden kurutur. Uzun saatler ayağınızda ayakkabı kalıyorsa parmak aralarınızda pişik olabilir. Bu otla yapılmış bir merhem iyi gelir. Merhem dediğime bakmayın otu ezerek yapılıyor. Arı sokmasına da aynı şekilde kullanabilirsiniz.

Sinirli Ot Bitki Çayı;

Öksürenler, nefes almada sorun yaşayanlar için sinir otu çayı yapmaları gerekmektedir. Zaten birçok bitki çayının tarifinin yapılışı aynıdır. Su kaynat üstüne koy bu kadar basit şekilde yapılır. İlginç bir şekilde kanınızı temizler. Kan değerlerinde farklılık çıkanlar bir çay içsin derim.

İncecik bir bel sahibi yapmaz belki ama kilo almanızı engeller. Gözlerimiz bahar aylarında başta olmak üzere zaman zaman iltihaplanabilir. Alın size çözüm. Sinirli otun çayı acı geldiyse içine bal dökerek deneyebilirsiniz. Sabah kahvaltısı etmeden yani daha karnınız açken 1 bardak çayını içerseniz hemoroit için faydalı olacaktır.

Her kadın bir gün evcilik oynadığı günlerdeki gibi anne olmayı hayal eder. Ama rahim kanseri denilen hastalık buna izin vermez. Kanıtlanmış bir şekilde riskini düşürmektedir. Şaka gibi gelecek belki ama hiçbir zararı bulunmamaktadır. Sinirli ot isimden kaybetmiş bence. Bize bu kadar yardımcı olan bir bitkiye neden bu isim konulmuş ki. Bilinmez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: