Söğüt Ağacının Faydaları Google

sogut-agaci

Doğayla baş başa kalmak için sıcaklar, arabalar, iş temposu, anne baba kavgası, sevgili dırdırı, daha çok sebep sayabilirim. Ağaç ya da deniz ne fark eder ki hepsi huzur verici.

Söğüt ağacını her yerde görürsünüz görmesine de baş ağrısı kesici olarak bilinen ve tüm dünyada kabul görmüş en eski bitki olduğunu biliyor muydunuz?

Aspirin yapımında ki en etken maddedir. Hatta sinirlenmenizi engelleyen özelliği de vardır. Doğa gizemlidir ya her şey birbirine bağımlı sanki buda öyle bir şey.

Söğüt Ağacının Faydaları

Doğada bulunan canlıları uyuz olabilir, sebep gözetmeksizin bu bize de geçebilir. Sorun da çözümde doğada. Söğüt ağacı yaprağı bunu tedavi edebilmektedir. Başta da söyledim huzur diye vücudunuzun bir yerinde egzama ya da siğil oluştuysa söğüt yapraklarından yapılmış bir kremle yok edebilirsiniz.

Tamam, idrar yollarında ki taş kaldırım taşı gibi bir şey değil ama olsun. Yine de taş. Doğadan gelmez ama doğa çözer. Taşları salın gitsin. Gece uykuya dalmadan önce bir bardak suya biraz toz atıp kendinize çay yaparsanız, sabah ne zaman oldu diye düşünürsünüz. Zaten sorunsuz bir uyku kime iyi gelmez ki. Ertesi güne bir şey taşımaz. Zaten bu çay sizin enerji sayınızı tavan yaptıracaktır.

Söğüt Ağacı Nerede Nasıl Kullanılır?

Her insan her ilacı kullanamaz. Buda ona benziyor. Süt veren bir anne iseniz kullanmayın. Çünkü karnınızda ki minik bebişinize de geçer. Daha onun bünyesi ne ki. Zarar verir vermez bilinmez. Ama anne olmak istemiyorsanız da tavsiye ederim.

Soğuk su ile yani kaynatmadan söğüt ağacı yaprağının çayı yaparak içerseniz hamile kalmanızı engelleyecektir. Bizler için de aynı şey, fazla kullanım sonucu kulaklarınız da çınlama başlayabilir. Bununla karşılaşırsanız bir şeyler ters gidiyor ve vücut alımı durdur sinyali veriyordur. Hemen bırakın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: