sülük tedavisinin faydaları zararları Google

suluk

Sülük tedavisi hangi hastalığa ve rahatsızlığa iyi gelir

Bir çok insan sülükleri tiksindirici bulur. Isırılma korkusu içgüdüsel bir harekettir. Ancak sülük tedavisi Peygamber Efendimiz tarafından da sıklıkla uygulanmış ve uygulanması tavsiye edilmiş bir tedavi yoludur. sülüklerin tıpta kullanım alanları çok merak edilen bir konudur. Ancak günlük hayatta sülüğün zararları sanki faydalarından daha fazlaymış gibi algılanmaktadır. Bu yazıyı okuduktan sonra sülüğün tıpta kullanım alanları yanında sülük tedavisinin zararları nın ne kadar az olduğunu görecek ve sizler de bir an önce sülüğün faydalarından faydalanmak isteyecektir. sülüklerin tıp alanındaki faydaları hakkında bilgiler bulabilirsiniz

Sülük tedavisi nedir : Sülük tedavisi sırasında 10-15 ml (diğer ifadeyle gram) kan kaybı olmaktadır. Sülükler vücutlarının 4-5 katı ağırlığı kadar kan tüketebilirler. Genellikle sülük tedavisinde 10 adetten fazla sülük kullanılmaz ve vücuttan çıkan kan miktarı 150 gram kadardır. Bu miktar, kan bağışı sırasında verilen kanın yarısı kadardır.Sülük tedavisi korkutucu gibi gelse de aslında görüntüsü haricinde hiç bir kötü yanı yoktur. Sinek ısırığı kadar ağrı yapar. Sülüğün ağzında bulunan bir takım kimyasal enzimler, ağrı giderici ve kanın pıhtılaşmasını önleyici vazife görürler.

Sülük tedavisinin faydaları nelerdir : Sülük tedavisinin en önemli faydası, kirli kanı emerek vücudu toksinlerden arındırması ve kan dolaşımını teşvik ederek hızlandırmasıdır. Sülüğün ağzında bulunan pıhtılamayı önleyici enzimler kanın sürekli devir daim yapmasına yardımcı olur.

Sülük tedavisi hangi hastalıklara iyi gelir : Sülüğün tıpta kullanım alanları oldukça çeşitlidir. Sülükle tedavi edilen rahatsızlıklar genelde kan hastalıklarıdır. Sülük tedavisi kan dolaşımını artırdığı ve detoks vazifesi gördüğü için kan dolaşımı rahatsızlıkları için ideal bir tedavi yoludur. Sülük tedavisi varis rahatsızlığı için sıkıkla kullanılır. Ancak sülük tedavisinin faydalı olduğu tek rahatsızlık ayaklarda görülen varisler değildir.
Sülük tedavisinin faydaları ve yararları olduğu diğer hastalıklar : Thromboz, kramp damar krampları, basur hemoroid rahtsızlığı, kalp enfarktüsü, darbe sonucu kan birikmesi, Romatizma hastalıkları, damar sertleşmesi ve tıkanması, diş eti hastalıkları, diş çürümesi, kas ağrıları ya da kas yaralanması.

sülüğün cilde faydaları : sülükle cilt tedavisi, sülük tedavisi sporcularda kaslarda kan birikmesi vakalarında ilaç veya diğer tedavi yöntemlerinden daha fazla olumlu sonuçlar vermektedir. Ayrıca organ ve doku nakillerinde nakledilen bağ doku veya yağ dokusunun kan dolaşımını sağlamak için sülük tedavisi tavsiye edilmektedir. Sülük tedavisi neden bazı tıbbi tedavi yöntemlerine nazaran daha fazla tercih edilmektedir. Bazı durumlarda sülük tedavisi tıbbi tedavi yöntemlerine açık bir üstünlük sergilemektedir. Geleneksel tıbbın iyileştiremediği bir çok hastalık alternatif yöntem olarak sülüğün tıpta kullanımı ve faydalarına olanak sağlamaktadır.

Sülük tedavisi nasıl yapılır
– Sülükle tedavinin yapılışı
– Ellerimizi sabunla yıkarız.
– Plastik eldivenleri takarız.
– Tedavi edilecek olan bölgeyi tuzlu su emilmiş steril gazlı bez ile veya pamukla sileriz.
– Cımbızla sülükleri tedavi edilecek bölgeye yerleştiririz.
– Sülüğün iri baş kısmı tedavi edilecek bölgeye gelecek şekilde koyarız. Sülük kendisi en uygun bölgeyi hisleri ile bulur ve kan emme sürecine başlar.
– Gerekirse bir veya birkaç sülük daha ekleriz.
– Sülükler iyice kanla şişesiye kadar 10 – 20 dakika bekleriz. Genellikle sülükler doyunca kendiliğinden deriyi bırakırlar. Şayet bırakmazlarsa hafifçe tuz uygulaması yaparız. Sülükler tuzu hiç sevmezler.

Sülükler hangi kişilerde tedaviyi olumsuz etkiler
– cildi soğuk olan kişilerde
– Sigara içenlerde
– parfüm kullananlarda
– yaşlı insanlarda
– Sülük tedavisinden şifa bekliyorsanız cildi ısıtmalı ve kokulardan parfüm esans gibi değişik koku salan maddelerden temizlemelisiniz. Ayrıca bazen cildi hafifçe iğne ile delerek bir toplu iğne başı kan çıkartmak, sülükleri ikna edebilmektedir.

Sülük tedavisinin zararları ve yan etkileri nelerdir : Sülük tedavisi doğru uygulandığında yan etki ve zarar oluşturması imkansızdır. Ufak bir ısırık acısı haricinde hiç bir yan etkisi ve korkulacak yanı olmayan sülük tedavisi, sinek ısırığının acısından daha fazla bir ağrı ve sızıya sebep olmaz.

17 Comments

 1. selime diyor ki:

  Ben yaptirdim suluk tedavisi 4 seans..hic de bir faydasini gormedim.ustelik isirik izleri kaliyor.

 2. Selma diyor ki:

  Bende yeni yaptırdım inşallah faydasını görürüm

 3. kurban izzet diyor ki:

  ne hastalığı icin yaptırmıştınız

 4. Rabia erdem duman diyor ki:

  Romatizma hastasıyım altı sene yürüyemedim oturamadım yatmadım korkunç bir halim vardı inanılmaz tutulmalarım vardı çok fazla tedavi gördüm hiç bir ilaç fayda etmedi 15 gün sülük uyguladılar yanı sıra başka tedavilerde uygulandı ben beş senedir ağrı kesici serum ilaç hiç bir şey kullanmıyım tamamen iyileşti beni görenler inabsmıyorlar benim hastalığım çltehlikeli bir romatizma çeşididir sülük ten sonra tekrar tetkikler yapıldı doktorum inanamadı romatizma sıfır denecek kdar aza düşmüş sülüğün faydasını görmedim demeyin uzman ellerde yaptırın ben Ankara Gölbaşında yaptırdım Doğal Hayat Polilinliği Doktor Suat arusan gitmenizi tavsiye ederim asla pişman olmazsınız

 5. Reyhan diyor ki:

  Ben egzamalı ellerime yaptirdim çok da faydasını gördüm

 6. Mustafa diyor ki:

  Ben gölağı sülük merkezinde yaptırdım ağrılarım geçti

 7. halim 58 diyor ki:

  Bende yeni deniyorum bilmem nasıl olur

 8. Betül diyor ki:

  Eğer akşamları kantoron yağı sürerseni hiç bir iz birakmaz sanırım bu bilgiyi paylaşmadılar sizinle selime hanım

 9. Haydar diyor ki:

  Menüsküsüm var iyi gelirmi acaba

 10. Şükrü Cin diyor ki:

  Gelir gelir baksana 1001 derde deva 🙂 Hastane veya sağlık ocağı kurulacağına sadece sülük ocakları kurulsa daha iyi olurdu 🙂 Yakında uzman cerrah sülüklerde çıkar her halde 🙂 Zaten tıbbın care bulamadığı hastalıklara bir sürüngen çare buluyor ise tıbbın nesine güvenilir ki ? Her şey gene reptilian varlıklarda 🙂 Bu yazıyı her halde yayınlamazlar :::)))

 11. Arda diyor ki:

  Sukru cin sen inanmiyosan ise yaramadigini dusunuyosan niye giriyosn buralarda yorum yapiyosn tibin care bulamadigi seyleri goruyorz degilmi

 12. Sinan diyor ki:

  RAbia abla size bişey sorabilirmiiyim

 13. Derya diyor ki:

  Sanirim arkadasin artik sulugun ssk hastanelerindede kullanilacagindan haberi yok surungen dedigin hayvani ibni sina bircok tedavide kullanmistir bence biraz arastirip oyle konusalim .

 14. avni şahin diyor ki:

  bizler çocukluğumuzda evlerde tedavi olarak yapılırdı ve 1947 lerde bu yöntemle birçok tedavi yapılırdı şimdi ise bunu tıpta ele aldı ve faydalı bir sistem zaman zaman yaptırıyoruz ve faydasını görüyoruz

 15. Büsra diyor ki:

  Vucut catlaklarina fayda edermi acaba? 🤔

 16. Ayfer diyor ki:

  El bileğime ve dizlerime sülük yaptım bu gün 3.gün arı sokmuş gibi şiştiler elimde ağrı yapıyor ısırık yerlerinden sarı su akıyor enfeksiyon mu oldu acaba ne önerirsiniz doktora gitmem gerekiyormu

 17. Burak diyor ki:

  Valla bende faydasını görüyorum 3 ayda bir yapıyorum allahım daha da çok şifa verir inşallah söyle bi durum var ben 2 tane yada 1 tane küçük alıp kendim koyuyorum gerçekten bi şifa hadisesi allahım dahada çok şifa verir inşallah bi sonra ki sülük ü koymak için sabrszlanyorum .. kalp damar hepatit kas için gerçekten birebir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: