Uyku Bozukluğuna Bitkisel Tedavi Google

ender-sarac

Uykusuzluğa Hangi Bitkiler İyi Gelir

Dr. Ender Saraç’tan uyku bozukluğuna bitkisel tedavi çözüm önerileri ve tavsiyeleri bu yazımızda bir araya getirdik. Uyku bozukluğuna doğal bitkiler ile nasıl geçeceğini evinizde kendi kendinize hazırlayabileceğiniz çay, masaj ve yoga teknikleri, beslenme şekli değişikliği ile çözüm bulunabileceği ni belirten dr. Ender Saraç aşağıdaki bitkisel çözümlerin ve önerilerin uyku bozukluğu sorununu çözeceğini belirtti.

Uyku bozukluğuna bitkisel çözüm önerilerini değerlendirip kendinize uygun olan yöntemleri ve uyarıları dikkate alarak uyku sorununu ortadan kaldırmak mümkündür.

Uyku bozukluğu sorunu yaşayanların genel sağlıkları da tehlike altına girmektedir. Vücut yeterince dinlenemediği için genel sağlık tehdit edilir hale gelir. Uyku bozuklukları için şifalı otlar, uykusuzluk için şifalı bitkiler ve kürlerin anlatıldığı uyku bozukluğuna bitkisel çözüm yazımızın içeriğinde diğer tavsiyeler de bulunmaktadır.

Dr. Ender Saraç uyku bozuklukları için aşağıdaki bitkileri önermektedir.

Uykusuzluk genel anlamda sorun oluştursa da rahatsızlık gibi düşünülen uykusuzluk problemin doğal yöntemlerle çözüleceği hususunda sizlere yardımcı olacağını düşündüğüm bazı önerileri sıralamak isterim. Öncelikle uykusuzluk problemi olanlar için başlıca öneriler

Uykusuzluk için Başlıca Şifalı bitkiler; uyku bozukluğuna iyi gelen bitkiler arasında Valerian kedi otu, preparat ve kava kava gibi doğal bitkiler ilk sıradadır.

Uykusuzluğa iyi gelen doğal bitki çayı; Rahatlatıcı etkisi olan Melisa otunun içine papatya, rezene ve anason unda ilave edilen bu karışımın uykusuzluk problemi çekenler için oldukça etkili bir çaydır.

uykusuzluğun giderilmesi için dengeli beslenmenin şartları: Sorunsuz bir uyku için öncelikle akşam yemeklerinin erken yenmesi, ayrıca yemeğin aşırı tüketilerek midenin tamamının doldurulmaması ve asitli içecekler ile çay ve kahvenin akşam vaktinden sonra tüketilmemesi neticesinde rahat bir uyku için mutlaka bunların yapılması gereklidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: