Vajinal Akıntı Rahatsızlığına Çözüm Yolları Google

vajinal

Profesör Doktor Ahmet Maranki kadınlarda akıntı oluşumunu engellemek için bitkisel formüller ve önerilerde bulunuyor. Kadınlardaki vaginal akıntıya karşı bitkisel mucizelerle tedbirler alabilirsiniz. Bir çok kadının sorunu olan akıntının çaresi soğanın faydalarında gizli. Uzman doktorların yaptıkları açıklamalara göre, soğandan elde edeceğimiz soğan kürü ile birlikte vajinal akıntıya son verebilirsiniz.

Vajinal Akıntı Çeşitleri

Vajinal Akıntı çeşitleri iki türlüdür. ilki Normal akıntı olarak kabul edilen fizyolojik akıntı diğeri ise anormal durum olarak kabul edilen patolojik akıntıdır.

Normal Vajinal Akıntı Nedir : Normal vajinal akıntı kadınların kaygan ve kokmayan özellikteki vajinal sıvıya normal vajinal akıntı diğer ismi ile fizyolojik vajinal akıntı denir.

Normal Vajinal Akıntı Özellikleri Nelerdir : Normal vajinal akıntı özelliklerini öğrenerek anormal vajina akıntı arasındaki farkı anlayabilirsiniz. Normal akıntının özellikleri için kokusuz olması, akıntının renginde bir bulanıklık olmaması, normal akıntının iç çamaşırınızda leke yapmaması gösterilebilir.

Anormal Vajinal Akıntı Nedir : Anormal vajinal akıntı diğer ismi ile patolojik vajinal akıntı tedavi gerektiren rahim ağzını iltihaplanmasına denir. Anormal akıntı servisit de denir.

Anormal Vajinal Akıntı Belirtileri Nelerdir : Anormal vajinal akıntı belirtileri arasında ilk söylenebilecek belirti vajinal akıntının kötü kokmasıdır. Vajinal akıntının miktarı normal akıntıya oranla daha fazladır. Şeklinde de farklılık olabilir. Şöyleki kesilmiş sütü andırabilir ya da rengi sarı veyahut yeşil tonajına çalar. Normal akıntıya nazaran berraklığı daha azdır. Vajinal akıntı köpüklü olabilir. Anormal vajinal akıntısı olan bir kadında belinde ve kasıklarında ağrı hissi kendini gösterebilir.

Anormal Vajinal Akıntı Nedenleri : Anormal vajinal akıntının bir çok nedeni olabilir. Bunlar genital hastalıklar başta olmak üzere; kullanılan deodorantlar, koku verici maddeler, ped, tampon ya da prezervatifler kullanılacak koruyucular genital organa zarar vererek anormal akıntıya zarar verir. Vajina enfeksiyonları anormal akıntının ana nedeni olarak kabul edilebilir.

Vajinal Akıntı Bitkisel Tedavisi : Değerli hocamız Ahmet Maranki kadınlarda yaşanan akıntı problemlerinde bu konudan muzdarip olan kadınların rahatsızlıklarına karşı kullanılacak bitkilerin bu sorunu kolaylıkla halletmelerine yardımcı olacağını dile getirmektedir.

Ahmet Maranki Akıntı Kürü

Profesör Doktor Ahmet Maranki vajinal akıntısını bitkisel yollardan tedavi edebileceğinizi, bu akıntıları durdurabileceğinizi açıkladı. Vajinal akıntılara iyi gelen şifalı bitkileri. Yaklaşık olarak iki avuç ince kıyılmış olan meşe kabuklarını 3 litre suyun içerisine katın ve kattıktan sonra üzerini kapatıp, 3 saat bekletiniz. Bu işlemden sonra suyu ısıtınız ve banyo suyuna süzerek ilave ediniz. Bu su ile her gün 15-20 dakika banyo ediniz. Yada küvetinizin içine normal su ile karıştırın, meşe banyosu yapın. Ardıç da vajinal akıntılara iyi gelmektedir. 2 bardak klorsuz suyun içerisine bir avuç ardıç kattıktan sonra kaynatın. Buhar çıkmaya başladıktan sonra bu buhar ile vajinal alan bölgenize temasını sağlayınız. Buharlar üzerinize gelsin. Bir litre suyun içerisine bir avuç böğürtlen koyduktan sonra bunu kaynatın ve süzün. Her öğünden önce bir fincan içiniz.

– Malzeme listemizin ilk sırasında 1 adet soğan,
– Diğeri ise 2 bardak kloru olmayan su

Bunlar haricinde herhangi bir malzemeye daha ihtiyacımız yoktur. Kullanılan malzemeleri öğrendikten sonra değerli hocamız Ahmet Maranki akıntı kürü yapılış hikâyesi şu şekildedir:

Başlangıç olarak soğanı 4 eşit parçaya bölelim. Böldüğümüz bu soğanları klorsuz suyun içine koyalım. Dikkat etmeniz gereken nokta yani Ahmet maranki akıntı kürünün püf noktası suyu kaynatmadan önce soğanları koymaktır. Soğuk suya konulan soğanlarla birlikte su kaynatılır. Yapacağımız bu kür oldukça basittir. Tüketilme şekli ise sabahları ve akşamları sadece birer bardak içmemiz olacaktır. Ahmet maranki akıntı için soğan kürünün adet dönemleri boyunca uygulanmasında herhangi bir problem doğurmaz. Akıntı için bitkisel tedavi den tam anlamıyla netice almanız için akıntı kürünü adet kanamanızın bittiği tarihten 1 hafta sonraki günden itibaren bu bitkisel tedavi yöntemini uygulamanızda yarar vardır.

Sizi zorlayacak ilaçların aksine böyle kolaylıkla tüketebileceğiniz soğanın hatta her yemekte tükettiğiniz soğanı kullanma şeklini değiştirerek akıntı problemlerine karşı tedavi yöntemi olarak kullanabilirsiniz. Soğan bitkisinin sadece akıntı konusunda değil çoğu probleme faydalı olduğunu ileriki yazılarımızdan da takip edebilirsiniz. Unutmayalım ki soğan bitkisi kullanım farklılığı bazı hastalıkların tedavisinde size yardımcı olacaktır.

6 Comments

 1. İlknur diyor ki:

  Hocam bende 7seneden beri akinti ve cokelek gibi akintili ve cok pis kokuyo ne olur bana yardim edin hangi kuru yappasamda hemen gecer

 2. Katilimcibosvet diyor ki:

  Hocam ben 15 yaşındayım ve 1 yıldır akıntı yaşıyorum iç çamaşırı mda iz birakiyo hatta çok kaygan bile oluyor ne yapmalıyım kokuyo da bazen beyaz bazen şeffaf renkli oluyor lütfen bir çözüm bulun lütfen

 3. irem diyor ki:

  soğan kürünü kaç gün uygulamalıyız

 4. Hilal diyor ki:

  Bende ayni durum akinti ve cok kotu kokiyor nasil kurtulucam bu iletden heryere gitim doktor kalmadi 3senedir evliym cocugum olmiyor

 5. Hilal diyor ki:

  Luttfen bana yardim edin cocuk istiyorum olmiyor cok akinti var kokiyo kurtarin beni ya 3senedir evliym cocugum olmiyor bende anne olmak istiyorum bu duyguyu yasamak istiyorum yardimci olurmusuz

 6. Sevda diyor ki:

  Adetım oldundan bellı akıntı gelıyor kokusuz seffaf hergun oluyo ne yapmam lazım ben cok rahatsız oluyom 17 yasındayım

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: