Vitiligo Ala Hastalığı Bitkisel Tedavi Kürü Google

saracoglu

Vitiligo Ala Hastalığı Nedenleri;

Vitiligo halk arasında Ala hatalığı ya da Hz İsa As’ın sadece dokunarak iyileştirdiği Abraş hastalığı olarak bilinen kaşıntılı, sızılı bir cilt hastalığıdır. Bu hastalığa bir dönem kendisinin de yakalandığını, İbrahim Saraçoğlu vitiligo ala hastalığı şifalı bitkiler ile hazırlanan bitkisel tedavi kürü uygulaması ile birkaç ay içinde hatalığı tedavi ettiğini ifade etmektedir.

Tüm kür uygulamalarında olduğu gibi tam tedavi olunana kadar küre devam edilmelidir. Sürenin uzayıp kısalması kişiden kişiye metabolik farklılıklar, başka hastalıkların varlığı, sürekli bir hastalığı taşıma nedenlerinden dolayı değişmektedir. İbrahim Saraçoğlu vitiligo ala hastalığı nasıl geçer iki aşamalı olarak hazırlanıp uygulanmaktadır.

Vitiligo Ala Hastalığı İçin Bitkisel Çözüm;

İbrahim Saraçoğlu vitiligo ala hastalığına ne iyi gelir birinci aşamasında kullanılan malzemeler; Yulaf samanı, Karabaş bitkisi kullanılacaktır. Akşamları yatmadan kullanılmak üzere karabaş çayı içilecektir. 6-7 sap Karabaş bir bardak suda 7 dakika kaynatılır. Akşam yatmadan yarım saat önce bu suyu içeceksiniz.

İkinci aşamada 4-5 gram Yulaf samanını bir bardak suda üç dakika kaynatıyoruz. Haftada üç gün günde bir defa gündüz kaynattığımız bu yulaf samanı suyunu içiyoruz. Dilerseniz birer gün atlayarak ta gidebilirsiniz. Ancak ileri derecede kronikleşmiş bir rahatsızlık var ise her gün yapmak daha doğrudur.

Aynı çay ile gün içinde sürekli olarak bütün vitiligolu bölgeleri ıslatıyoruz. Sürekli bu bölgelerin nemli kalmasına dikkat ediyoruz. Vitigo hastaları güneşe çıkarak bu bölgeyi yakıp deri rengine getirirler. Bunu asla yapmasınlar. Güneş hastalığın tetikleyicisidir ve onların en büyük düşmanıdır.

İkinci aya geçtiğimizde gündüz her gün Yulaf samanı ile silme işlemine devam ediyoruz. Geçe Karabaş çayı yerine Lavanta çayı içiyoruz. Bir bardak suya 1 çorba kaşağı Lavantayı koyup kısık ateşte 10 dakika kaynatıp her akşam içiyoruz. Hastalık devam eder ise küre devam için her iki ayda bir bir ay ara verip tekrar bir ay kürü aynı şekilde uyguluyoruz.

2 Comments

  1. merve Çalkılıç diyor ki:

    Merhabalar hocam, benim 1o aylık bir bebeğim var. Omzunun sağ tarafında ve sağ kolunda lekelenmeler var. Kürlerinizi hangi sıklıkla kullanmam gerek. burada anlattığınız dışında elma ve portakal kabuğu kürünüde aynı anda uygulayabilir miyim. bitki çaylarının bi sakıncası olur mu? şimdiden çok teşekkür ederim.

  2. süleyman saluk diyor ki:

    17 yaşındayım ellerimde yaklaşık iki senedir hafif beyazlıklar oluşuyor doktorlar ala hastalığı dedi. nasıl bir tedavi uygulamam gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: