yağ bezesi bitkisel kürü Google

yagbezesi

yağ bezesi nedir tedavi kürü

yağ bezesinin tıptaki adı lipom, yağ bezesi tedavisi için uzmanlar hastanın önemli gördüğü kısımlarda ortaya cıktığında ağrı ve sıkıntı yarattığında cerrahi operasyonla tedavi edilir. yağ bezesi vücudun her bölgesinde deri ile kas dokusu çıkabilen yağ hücrelerinden oluşan yoğun doku kitlesidir. yağ bezeleri hangi yaşlarda ortaya çıkar? yağ bezelerinin yaş ortalamaları yoktur ancak 20 ile 40 yaş aralığında daha sık görülmektedir.

Yağ bezeleri vücudun hangi bölgelerinde çıkar? genellikle; yüzde, kollarda, saçlı deride, sırtta, bacakta, boyunda, kalçada ve sıklıkla kol altında çıkan yağ bezeleri ağda yapanlarda görülür bir müddet sonra ortadan kaybolur. kendi imkanlarımızla evde yağ bezesi bitkisel çözüm kürü nasıl yapılır.

yağ bezesi için bitkisel kür

– salatalık suyu
– yumurta akı
– krema

kürün yapılışı

önce yumurta akını kabın içine koyup köpürünce’ye kadar karıştırılır. hazırladığımız yumurta akının içine salatalık suyunu ve kremayı koyduktan sonra tekrar karıştırılır. bu karışımı yağ bezesi oluşan yere sürülür. bekleme süresi 20 dk dır. bekleme süresinden sonra vücudumuzdaki yağ bezesi için sürülen yer temizlenir.

yağ bezesini sıkmak doğru mu

yağ bezesini sıkmak, patlatmak, kesmek yanlıştır. bu gibi yöntemler doktor kontrolünde olması gerekir. yağ bezesi sıkılınca vücuda yayılma riski bulunmaktadır risk oluşumunda bazı reaksiyonlar gelişir ters reaksiyonda mikrop kapmasına neden olur tehlikesi olmakla beraber beze enfeksiyon kapar tedavisi yapılsa bile deride cukurlaşma veya ciltte iz bırakır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: