Yasemin Çayının Faydaları Google

yasemin-cicegi

Yasemin Otunun Özellikleri;

Yeşilliklerin üzerinden salkım salkım sarkan yasemin çiçeğinin, dış güzelliğinin ötesinde şifa yerine de geçtiğini duymamış olamazsınız. Sabah güneşi doğduğunda sarı ya da beyaz açan yasemin çiçeğini izlemek yerine hemen toplamalısınız. Hafif yapışkan bir dokuya sahiptir ama toplamaya değer.

Sadece Türkiye de değil, dünyada en çok tercih edilen bitki yasemin çayıdır. Yasemin çayının faydaları arasında dünya genelinde hemen hemen herkes zayıf dahi olsa, vücudunda ki fazla yağlardan kurtulmak ve yakışıklı/güzel gözükmek ister. Bu yüzden de yasemin çayı içeriz.

Yasemin Çayının Faydaları;

Yasemin çiçeği çayı ile tabi ki de zayıflatmakla bitmiyor. Bizi zayıflatmakla birlikte bir yandan da bağışık sistemimizi kuvvetlendiriyor. Hem de antioksidan içeriğiyle genç gözükmemizi sağlıyor. Kalbimizin de dostudur. Eklem ağrılarınız, kas sıkışmanız, bel ya da sırt ağrınız ve baş ağrılarına iyi gelmesinin dışında birde stresimizi azaltarak bizim depresyona girmemize de engel oluyor.

Günümüzde herkes kanserden korkar oldu. O kadar çoğaldı ki ya bana da gelirse diye düşünmemek elde değil. Özellikle göğüs kanserin karşı koruma kalkanı oluşturduğu da bilinmektedir. Tabii ki de bir kere kullanıp mucize beklememek ve elimizde geldiğinde gün aşırı tüketmek gerekmektedir.

Yasemin Çayı;

Yasemin çayı nasıl yapılır; Çok basit olan yasemin çayı tarifi. 3 4 kullanımlık çay yapabilmek için bir demlik daha önceden kaynattığınız suyun içinde, 1 kaşık ottan atıp biraz beklemeye başlayın. 5 ila 10 dk. Arasında demlenme süresini bekleyin. Eğer bu süreyi biraz abartırsanız tadı acımtırak olabilir.

Yasemin Otu Yağı;

Yasemin otu; bir kaç özel işlem gördükten sonra yağı damıtılır. Bu yasemin yağı ile parfümlerin içlerinde çokça karşılaşabilirsiniz. Aslında pahalı bir yağdır ancak parfümlerin içinde çok az miktarda bulunduğu için alım gücü çok zorlayıcı değildir. Bu koku içinizdeki çocuksu, mutlu dünyanızı ortaya çıkarır.

Yasemin Otunun Zararları

Uzun süredir bilinen net bir şekilde kanıtlanmış bir zararı yoktur. Ancak kafein barındırdığı için kontrollü tüketilmesinde fayda vardır. Özelikle yeni doğum yapmış ve emziren bir anneyseniz, bitki çayı tüketimi hakkında doktorunuzla konuşmalısınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: